Forum Suport

Resursele mele favorite 2012-12-14 09:52
roxana

Vad ca nu indrazneste nimeni sa posteze nimic aici, asa ca incep eu :)

Dropbox - Spatiu de stocare gratuit (sincronizare automata)

Cloudflare - Daca aveti domeniu TLD (de exemplu .ro sau .com, .org, .net, etc) va mareste viteza sitului mult de tot

Hotscripts - O uriasa colectie de scripturi PHP, Java, etc

CITEAZĂ
Re: Resursele mele favorite 2012-12-15 11:27
sektor2111

Mulţumesc, Roxi. O să mă uit un pic pe la scripturile alea să văd dacă mă aranjează ceva.

CITEAZĂ
Re: Resursele mele favorite 2012-12-20 16:56
Alexandru_T

Dropbox este chiar foarte util, mai nou sunt multe plugin-uri pentru wordpress pentru backup care iti salveaza fisierele direct in dropbox... este chiar super.

Hostpedia pe Youtube * Tutoriale HostPedia
CITEAZĂ
Re: Resursele mele favorite 2013-06-02 19:31
EdwardData

Foarte frumos, insa nu inteleg cum functioneaza acel CloudFlare.

EdwardData.info
CITEAZĂ
Re: Resursele mele favorite 2015-03-31 01:53
mihaisupport

Bună Seara, EdwardData

CloudFlare este un serviciu online de analiza, protectie si caching distribuit al continutului dvs. static. Odata ce site-ul dvs. este propulsat de CloudFlare, traficul de pe acesta este rutat prin intermediul retelei globale CloudFlare.

Astfel, se optimizeaza in mod automat livrarea continutului web, astfel incat vizitatorii sa se poata bucura de incarcarea rapida a paginilor web si de cele mai bune performante. De asemenea, CloudFlare blocheaza si atacurile cibernetice si limiteaza botii si crawlerele care abuzeaza de latimea de banda si de resursele serverului dvs. de hosting. Pe scurt, website-urile propulsate de CloudFlare se bucura de o imbunatatire semnificativa a performantelor si de o rata mai scazuta a atacurilor de tip spam si nu numai.

EdwardData a scris: Foarte frumos, insa nu inteleg cum functioneaza acel CloudFlare.

[center]nu ofer support prin PM!
CITEAZĂ
Ultimele actualizări
Manager Online de Fisiere
2017-04-02 00:18
CPU depasit...
2017-03-09 00:14
Problema suspendare
2017-02-27 01:55
Ajutor subdomeniu
2017-02-13 10:46

Ce se întâmplă?